Znakomita seria akordeonistów

Po wspaniałych majowych sukcesach również w czerwcu sanoccy akordeoniści kontynuowali znakomitą serie. W IX Festiwalu Akordeonowym „Harmonia Espressiva” im. Prof. Jerzego Jurka zorganizowanym 2-6.06.2021r. w Sochaczewie przez Centrum Edukacji Artystycznej 4 tytuły głównych Laureatów zdobyli: Duet akordeonowy Filip Siwiecki – Kacper Kosztyła oraz soliści – Dawid Siwiecki, Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła. To kolejna najważniejsza – po Gorlickich Konfrontacjach – impreza pod Patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w której sanocka szkoła muzyczna osiąga najlepszy wynik w Polsce, a jej uczniowie pięknie zaprezentowali się na Koncercie Laureatów.

W kolejnym konkursie 6 i 7 czerwca – II International vocal and instrumental Competition „Adagio” w Nur Sułtan – Astana w Kazachstanie II miejsca z kolei zdobyli młodzi akordeoniści ze Szkoły I st. – Adam Fedak i Mateusz Neckar.

W rozstrzygniętym 13 czerwca we Włoszech prestiżowym XII ACCORDION AWARD ITALIA 2021 World Accordion Contest pięknie zaprezentowali się Dawid Siwiecki, który zdobył złoty medal w kategorii wiekowej do lat 16 oraz Mateusz Neckarsrebrny medal w kat. do 12 lat.

I kolejny wspaniały akord kończący rok szkolny w pierwszym po pandemicznej przerwie konkursie na żywo – XII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej „HARMONIA ZDROWIA I MUZYKI” w Solcu Zdroju, gdzie trójka sanockich muszkieterów muzycznych zdobyła główne nagrody – w kat. do 15 lat I miejsce Dawid Siwiecki, a II miejsce Kacper Kosztyła, w kat. do 19 lat I miejsce Filip Siwiecki, zaś w kat. zespołów kameralnych – I miejsce duet Filip SiwieckiKacper Kosztyła. Wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami na Koncercie Laureatów na nowej pięknej Sali Koncertowej wybudowanej na potrzeby kuracjuszy.

Wszyscy laureaci to uczniowie prof. ośw. Andrzeja Smolika, a ich kolejne piękne sukcesy zasługują na wyrazy najwyższego uznania.

Dawid Siwiecki Solec Zdroj 2021 dyplom Dawid Siwiecki solec zdroj 2021 Filip Siwiecki solec zdroj 2021 solec zdroj 2021 duet filip i kacper solec zdroj 2021 duet filip kacper solec zdroj 2021 grupowe solec zdroj 2021 kacper kosztyła