Emilia Linka zajęła II miejsce

 Emilia Linka uczennica I klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku w lutym tego roku otrzymała II nagrodę na prestiżowym konkursie skrzypcowym w Tomaszowie Lubelskim. Organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej IX Młodzieżowy Konkurs na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego  jest z pewnością konfrontacją najzdolniejszych adeptów sztuki skrzypcowej. Podczas przesłuchań mierzą się oni z najpiękniejszą i najtrudniejszą literaturą na skrzypce solo. W trakcie konkursowej prezentacji Emilii pięknie zabrzmiał J. S. Bach, G. Teleman oraz H. Wieniawski. Przewodniczący szacownego Jury prof. Krzysztof Jakowicz był zachwycony i wzruszony grą młodej skrzypaczki. Wielkie gratulacje otrzymała zwłaszcza za wykonanie kaprysu Alla Saltarella Henryka Wieniawskiego.

Nie był to pierwszy sukces Emilii w tym roku szkolnym. Jeszcze podczas wakacji reprezentowała sanocką szkołę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie na Słowacji. Jej piękna gra zaowocowała zdobyciem I nagrody oraz nagrody specjalnej na wykonanie utworu obowiązkowego.

W grudniu ubiegłego roku wzięła udział w V Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Jadwigi Kaliszewskiej. Z Poznania wróciła z II nagrodą i doskonałymi recenzjami jej prezentacji.

Emilia jest nieprzeciętnie utalentowana, bardzo muzykalna i pracowita – mówi jej nauczycielka pani Grażyna Dziok. W mojej pracy pedagogicznej miałam bardzo zdolnych uczniów, teraz już studentów, artystów grających w orkiestrach w kraju i za granicą. U Emilii od początku nauki widoczny jest ogromny talent i pasja idąca w parze z pracą, bardzo szybkim tempem rozwoju, świetną pamięcią muzyczną i intuicyjnym wyczuciem stylu. Praca tak młodej skrzypaczki nie kończy się na lekcjach w szkole muzycznej i ćwiczeniu w domu. Mimo dużej odległości od jej miejsca zamieszkania – Ustrzyk Dolnych – korzysta z różnych warsztatów i kursów skrzypcowych na terenie całego kraju. Wymaga to dużego nakładu pracy i czasu zarówno od niej, jak i od jej rodziców, którzy wspierają i pomagają córce w jej artystycznej drodze. Emilia gra na skrzypcach wykonanych przez swojego tatę , który, podobnie jak mama, jest uznanym lutnikiem.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Emilia Linka

Emilia Linka

-Tomaszów Mazowiecki 2020 Emilia Linka