Duet Akordeonowy znów najlepszy w Polsce

Znakomity finał tegorocznego sezonu artystycznego zaprezentowali akordeoniści Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Najpierw 30.05.2019r. świetnie wypadli w XXIX Lubelskim Przeglądzie Akordeonowym, w którym Jakub Pyrcak zdobył I miejsce, a Wiktoria Kocyłowska II miejsce w kategorii Szkół I st. (oboje uczniowie Grzegorza Bednarczyka). Natomiast w kategorii Szkół II st. Filip Siwiecki, uczeń Andrzeja Smolika – III miejsce, a duet Filip Siwiecki – Kacper Kosztyła reprezentujący szkoły w Sanoku i Dydni, prowadzony przez Andrzeja Smolika i Grzegorza Bednarczyka zdobył II nagrodę.

Z kolei 5 i 6.06 odbył się w Sochaczewie VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka. Wspaniale zaprezentował się w nim duet akordeonowy Filip Siwiecki – Kacper Kosztyła, uzyskując najwyższą punktację ze wszystkich zespołów i najwyższy w tym Festiwalu tytuł Laureata jako jedyny zespół.

Zespół znakomicie zaprezentował się na Koncercie Laureatów, wykonując utwór Astora Piazzolli „Libertango”. Świetnie też spisał się Filip Siwiecki, zdobywając również dyplom Laureata. Biorąc pod uwagę 4 złote medale i 2 srebrne w Międzynarodowym Konkursie Internetowym zdobyte w Belgradzie oraz I miejsce duetu w Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych, był to imponujący koniec roku konkursowego sanockich akordeonistów, za co należą im się najwyższe wyrazy uznania i życzenia dalszych sukcesów.

Filip Siwiecki

Duet Akordeonowy