Emilia Linka z III nagrodą prestiżowego Konkursu

W dniach od 18 do 21 kwietnia 2018r. w Wieliczce odbył się VI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Vivaldi 340”.

W rywalizacji wzięło udział 200 młodych uczestników z Polski, Austrii, Białorusi, Norwegii i Ukrainy. Uczennica pani Grażyny Dziok – młodziutka skrzypaczka z sanockiej Szkoły Muzycznej – Emilia Linka zaprezentowała się w najliczniejszej, 66 osobowej grupie wiekowej.

W Jury Konkursu zasiadali znakomici skrzypkowie: prof. Marek Szwarc z Uniwersytetu Muzycznego w  Warszawie, prof. Łukasz Błaszczyk z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz kompozytorka Ewa Iwan.

Występ Emilki został wysoko oceniony, otrzymała III nagrodę tego prestiżowego Konkursu. Wykonała Koncert g – moll Antonio Vivaldiego oraz wirtuozowski utwór Henryka Wieniawskiego  „Obertas”. Emilce akompaniował pan Tomasz Putrzyński.

Jej nauczycielka pani Grażyna Dziok jest bardzo dumna ze swojej wychowanki:

„Emilia to utalentowana dziewczynka, która znakomicie radzi sobie na scenie. Oczywiście występy na tak poważnych konkursach poprzedzone są godzinami ćwiczeń, lekcji i prób. Konieczne jest zaangażowanie ze strony ucznia, jego rodziców i nauczyciela. Talent i praca to najlepsze połączenie. Emilka, mimo młodego wieku, ma już za sobą sukcesy na kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Gra na instrumencie lutniczym, wykonanym przez swojego tatę, lutnika, pana Tomasza Linka. Kocha swoje skrzypce, angażuje się w pracę i poznaje trudne arkana techniki gry na tym wspaniałym instrumencie.”

Emilia Linka