Recital Sławomira Dobrzańskiego

Zapraszamy na Recital Sławomira Dobrzańskiego.

W programie utwory Antoniego Kątskiego.

15.03.2018 – czwartek – godz. 18:00

Sala Koncertowa Szkoły

Sławomir Dobrzański – polski pianista – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, University of Kansas w Lowrence (Kansas, USA). W 2001r. uzyskał tytuł doktora sztuki w University of Connecticut w Manhattan /Connecticut,USA/. Jest profesorem wykładającym na Kansas State University.

Wykładał również jako „Guest Artist” w University of Rhode Island w Kingston (Rhode Island, USA), Conservatorio Nacionaal de Musica w Limie (Peru), New Mexico State University in Las Cruces (Meksyk), Truman State University w Kirkville (Missouri, USA), Conservatorio Nacionaal de Musica w Asuncion (Paragwaj), Aletheia University w Taipei i Sun-Yat Sen University w Kaohsiung (Tajwan).

Wystąpił w wielu krajach Europy, Azji i obu Ameryk, dając koncerty z orkiestrami oraz recitale solowe. Założył w roku 1999 Towarzystwo Muzyczne im. Fryderyka Chopina w Connecticut, należące do Międzynarodowej Federacji Towarzystw Chopinowskich w Warszawie (dyrektor artystyczny).

Autor pierwszej i jedynej, wydanej w języku angielskim biografii wybitnej polskiej pianistki i kompozytorki XIX wieku, Marii Wołowskiej-Szymanowskiej oraz płyty z utworami Antoniego Kątskiego – Piano Works 2017.

biogramy  Związek Rodu Kątskich

 

Plakat Koncert Związek Rodu Kątskich