Piękny sukces akordeonisty

Kolejny piękny sukces odniósł akordeonista PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku, Jakub Kucia. Uczący się w II klasie PSM II st. pod kierunkiem Andrzeja Smolika i grający dopiero drugi rok na tym instrumencie Kuba uczestniczył w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym  Szkół Muzycznych II st. w Słupcy pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej. W bardzo silnej  konkurencji zdobył II nagrodę zbierając wiele gratulacji po swoim pięknym występie od innych uczestników i pedagogów. Szczególnie cieszą bardzo dobre opinie i gratulacje wybitnych autorytetów akordeonowych, przekazane  podczas indywidualnych warsztatów z nimi, przez Przewodniczącego Jury Jerzego Kaszubę, Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prof. Bogdana Dowlasza z Akademii Muzycznej w Łodzi, prof. Krzysztofa Olczaka z AM w Gdańsku, Grzegorza Palusa – asystenta Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i dr Daniela Lisa z AM w Katowicach.

Za sukces ten należą się Kubie słowa najwyższego uznania; będzie on również z pewnością motywacją do dalszej wytężonej pracy nad rozwijaniem umiejętności instrumentalnych.

Warto nadmienić, że Jakub Kucia mieszka w Świerzowej Polskiej koło Krosna i uczęszcza równocześnie do Gimnazjum Dwujęzycznego przy Liceum im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Łączenie nauki w dwóch tak poważnych szkołach i konieczność częstych dojazdów na zajęcia do Sanoka (4 razy w tygodniu) budzą tym większy podziw i uznanie dla jego osiągnięć.

Jakub Kucia, Andrzej Smolik - 2 Jakub Kucia Słupca 2017

S35C-417032812080