Grad złotych medali dla sanoczan

W dniach 20-24.11.2016 r. w stolicy Czech – Pradze odbył się Międzynarodowy Art-Duo Festiwal „Music Seasons in Prague”. Jest to Międzynarodowy Konkurs odbywający się co pół roku w różnych miastach w Europie dla kilku specjalności instrumentalnych i śpiewu. Wzięła w nim udział szeroka reprezentacja Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku i Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku. A oto imponująca lista sanockich laureatów:

Zwycięzcami w kategorii duetów fortepianowych zostali Mateusz Putyra i Bartosz Jarosz. Również I lokaty zdobyli: Przemysław Ostrowski i Miłosz Krzywda w kat. I najmłodszej oraz w kat. II Michał Inglot – wszyscy są uczniami Janusza Ostrowskiego. Również świetnie wypadli uczniowie Roberta Handermandera: Kinga Kucharczyk zdobyła I miejsce, natomiast Wiktoria Wolanin, Alicja Petryk i Victoria Woźny – II miejsca w swoich kategoriach.

Wśród akordeonistów najlepszy w kategorii III do lat 13 został Jakub Kucia, natomiast absolwent PSM I i II st. w Sanoku – Rafał Pałacki, obecnie AM Kraków zdobył I miejsce w kat. studentów, w kategorii rozrywkowej na miejscu II uplasował się Paweł Drozd ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku (I miejsca nie przyznano) zaś III miejsce w kat. IV zdobył Adrian Szul – uczniów przygotował prof. ośw. Andrzej Smolik. II miejsce w kat. II do lat 11 zdobyła Wiktoria Kocyłowska z klasy Grzegorza Bednarczyka. Ponadto Jakub Kucia i Paweł Drozd dostali specjalne dodatkowe wyróżnienia Jury. W kategorii wokalnej II miejsce wywalczyła Klaudia Kita, uczennica dr Moniki Brewczak ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku.

Po emocjach konkursowych na uroczystej gali rozdania pamiątkowych statuetek i nagród przed licznie zgromadzoną publicznością utalentowani sanoczanie zostali nagrodzeni ogromnymi brawami za swoje imponujące osiągnięcia. Po swoich występach dzieci mogły wraz z opiekunami zwiedzać piękną Pragę.

Nadmienić trzeba, że wyjazd był możliwy dzięki ogromnemu wsparciu Marka Łęckiego (Prezes Sanok Rubber Company S. A.), Bolesława Szybista (Prezes Firmy Herb) oraz Jaromira Wilusza (Prezes Pass-Pol).

20161121_195431 20161121_125221 20161121_145722 20161121_195615 DSC_07042  DSC_07092 DSC_07102

DSC_07052