Osiągnięcia uczniów w Przesłuchaniach Regionalnych Centrum Edukacji Artystycznej

W grudniu wszystkie szkoły muzyczne z Podkarpacia brały udział w odbywających się w różnych miastach Przesłuchaniach Regionalnych Centrum Edukacji Artystycznej, które są w tym roku główną formą oceny poziomu pracy szkół. Znakomicie zaprezentowali się w nich uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku – soliści z PSM II st. oraz zespoły z PSM I st.

Duet fortepianowy Bartosz Jarosz (z klasy Okasany Drozdowskiej) i Mateusz Putyra (z klasy Janusza Ostrowskiego) otrzymał jedną z najwyższych punktacji spośród 78 duetów z całego Podkarpacia – 23,7 pkt. oraz specjalne wyróżnienie, podobnie jak ich pedagodzy. Duet z Sanoka zachwycił Jurorów nie tylko świetnym wykonaniem, ale swoim zaangażowaniem emocjonalnym, kreatywnością i energetycznym graniem.

W Przesłuchaniach Klasy Gitary w Jarosławiu oraz Instrumentów Smyczkowych w Przemyślu  podobnie świetne oceny uzyskała Maria Korzeniowska (23,33 pkt) z klasy dr Iwony Bodziak oraz Zuzanna Dulęba (23 pkt), uczennica Grażyny Dziok, również wyróżnione, tak jak ich nauczycielki prowadzące. Niewiele mniej (22,33pkt) uzyskał kwartet gitarowy Iwony Bodziak w składzie: Maria Korzeniowska, Maria Kozimor, Zuzanna Kopiec i Michał Chmura.

Bardzo dobrze zaprezentowali się kolejni sanoccy wychowankowie: Karol Wiciński (altówka), uczeń Mariusza Tobiasiewicza (22 pkt.), Bartosz Kątski (akordeon), uczeń Andrzeja Smolika (21,66 pkt) na Przesłuchaniach Klasy Akordeonu w Stalowej Woli (razem z województwem lubelskim !), Zespół Capriccio – Hanna Szczepańska, Tymon Gawłowski, Mateusz Wójcik oraz Michał Kielniak, prowadzony przez dr Iwonę Bodziak, Ewę Kiczorowską i Roberta Kroka (Przesłuchania Zespołów Kameralnych w Dębicy), Izabela Kudroń (flet), uczennica Doroty Zubel, która otrzymała wyróżnienie – na Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Drewnianych w Krośnie, podobnie jak Arkadiusz Jakiel, uczeń Wiesława Brudka. Najlepszym uczestnikiem przesłuchań wiolonczeli i kontrabasu (Mielec) był natomiast kontrabasista Sylwester Zimka (20,66 pkt), uczeń Wojciecha Gąbki.

Tradycyjnie udanie zaprezentowały się także kameralne zespoły z PSM I st. na Przesłuchaniach w Dębicy – Trio Bajka: Kamila Stec, Joanna Kiczorowska i Bartosz Jarosz – prowadzone przez Grażynę Dziok i Oksanę Drozdowską, Dolce  Trio – Wiktoria Cecuła, Oliwia Kotlarczyk i Wiktoria Korczyńska – pod opieką Doroty Zubel, Małgorzaty Golarz i Moniki Śliwki, a także na Przesłuchaniach Zespołów Instrumentów Dętych w Tarnobrzegu Trio w składzie Joanna Czyż, Katarzyna Sworst i Nikoletta Kudroń, prowadzone przez Wiesława Brudka.

Warto podkreślić, że w Przesłuchaniach tych brali udział również przedstawiciele Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku – Marek Fejdasz, trębacz z klasy Piotra Grabonia – uzyskał wraz z pedagogiem wyróżnienie, dobrze w Przesłuchaniach Akordeonu zaprezentował się także Dawid Szmyd, uczeń Andrzeja Smolika. Wyróżniono w Przesłuchaniach akompaniatorów sanockich szkół – Dorotę Skibicką, Roberta Handermandera, dr Daniela Eibina i Iwonę Seredę.

Wszystkim uczestnikom Przesłuchań i ich pedagogom należą się ogromne wyrazy uznania, gdyż kolejny raz potwierdziły one bardzo wysoki poziom dydaktyczny nauczycieli Sanockich Szkół Muzycznych zarówno I , jak i II stopnia oraz Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia. Wielokrotnie wyróżnianych uczniów i zespołów melomani z Sanoka mogli już poznać w trakcie różnorodnych koncertów i audycji muzycznych.

Bartosz Jarosz i Mateusz Putyra Rzeszów 2015

Bartosz Jarosz i Mateusz Putyra

Zuzanna Dulęba, Karol Wiciński, Maria Korzeniowska

Zuzanna Dulęba, Karol Wiciński, Maria Korzeniowska